Znajdź nas

TOP News

Świetny prognostyk przed Tokio! Dwa podia naszych żeglarzy w próbie przedolimpijskiej!

Bardzo dobry występ polskich żeglarzy na próbie przedolimpijskiej w Enoshimie. Na najniższych stopniach podium stanęła załoga w klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, a także windsurfer Piotr Myszka w klasie RS:X.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na trzecim miejscu w regatach przedolimpijskich!

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w rekonesansie olimpijskimi od początku spisywali się bardzo dobrze. Biało-czerwoni triumfowali w jednym z wyścigów, a poza tym jeszcze cztery razy wpływali na podium (2x drugie i 2x trzecie miejsce). Do wyścigu medalowego Polacy przystępowali jako wiceliderzy. Niestety w ostatnim starcie Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli dopiero dziewiąte miejsce i w klasyfikacji generalnej spadli na trzecią lokatę. Regaty wygrali mistrzowie olimpijscy Blair Tuke i Peter Burling.

Bardzo dobrze na akwenie olimpijskim poradził sobie również Piotr Myszka. Pechowiec z Rio de Janeiro chciałby w Tokio wywalczyć upragniony medal i jeśli będzie pływał tak jak na próbie to ma ku temu duże szanse. Polak przed ostatnim startem zajmował piąte miejsce, ale wyścig medalowy był jego prawdziwym popisem. Piotr Myszka zajął w nim trzecie miejsce i na taką też pozycję wskoczył w klasyfikacji generalnej. Do drugiej lokaty zabrakło jedynie trzech punktów. Siódmy w tej konkurencji był drugi z naszych deskarzy Paweł Tarnowski. Wygrał Chińczyk Mengfan Gao.

Dwie reprezentantki Polski mieliśmy również w wyścigu medalowym klasy RS:X. Była to Zofia Klepacka-Noceti i Maja Dziarnowska. Brązowa medalistka olimpijska z Londynu zajęła ósme miejsce w wyścigu medalowym i uplasowała się w generalce na dziewiątej lokacie. Maja Dziarnowska finałowe regaty zakończyła dziesiątej pozycji i to samo miejsce zajęła również w klasyfikacji łącznej. Najlepsza była Chinka Yunxiu Lu.

Jutro zakończenie regat przedolimpijskich i kolejna szansa na podium. W klasie 470 mogą dokonać tego Agnieszka Skrzypulec i Joanna Ogar.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News