Znajdź nas

TOP News

Dobre występy polskich skoczków na początek sezonu letniego! Łukasz Kruczek debiut ma za sobą

Letni sezon w skokach narciarskich powoli się rozkręca. W Kranju rozegrano Puchar Kontynentalny, a w Szczyrku zawody FIS Cup. Z dobrej strony pokazali się nasi reprezentanci. Po raz pierwszy podczas zawodów międzynarodowych w roli trenera żeńskiej kadry wystąpił Łukasz Kruczek.

Łukasz Kruczek podczas Igrzysk Olimpijskich
Łukasz Kruczek w gnieździe trenerskim

W słoweńskim Kranju rozegrano już drugi mocno obsadzony konkurs Pucharu Kontynentalnego. Podobnie jak wczoraj bój o zwycięstwo stoczyli między sobą Jewgienij Klimow i Timi Zajc. Tym razem wygrał tylko jeden z nich i był to Rosjanin. Klimow zapewnił sobie triumf skokami na odległość 112 i 116 metrów. Lider po pierwszej serii Timi Zajc był drugi. Słoweniec skoczył 112,5 i 105,5 metra. Do Rosjanina zabrakło mu 0,4 pkt. Trzecie miejsce – tak samo jak wczoraj – zajął Niemiec Pius Paschke.

Tym razem na piątym miejscu konkurs zakończył Maciej Kot. Polak w Kranju oddał dwa niezłe skoki na odległość 101,5 i 106 metrów. Lepiej w porównaniu do wczorajszych zawodów spisali się pozostali reprezentanci Polski. Aleksander Zniszczoł zajął 10., Klemens Murańka 14., a Andrzej Stękała 15. lokatę. Do drugiej serii nie awansował jedynie Tomasz Pilch.

>> SKAKALI W BESKIDACH

W Szczyrku skakano w ramach trzecioligowego cyklu FIS Cup. Na skoczni Skalite jako pierwsze zaprezentowały się panie. Konkurs wygrała Słowenka Spela Rogelj z rezultatami 97,5 i 105,5 metra. Podium uzupełniły Czeszka Karolina Indrackova i Jaonka Yuka Seto. Dobrze wypadły podopieczne Łukasza Kruczka. Piąte miejsce zajęła Joanna Szwab, a dziewiąte Kinga Rajda. Poza nimi punkty zdobyły jeszcze cztery polskie skoczkinie.

Konkurs panów odbył się z dwugodzinnym opóźnieniem z powodu silnego wiatru. Wygrał Niemiec Tim Fuchs po skokach na odległość 105 i 96 metrów. Kolejne miejsca zajęli Austriacy – Maximilian Lienher i Maximilian Steiner. Najlepiej z Polaków spisali się Mateusz Gruszka i Adrian Niżnik. Zajęli oni kolejno siódmą i dziewiątą lokatę. Do „30” awansowało jeszcze trzech biało-czerwonych.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News