Znajdź nas

TOP News

Trzy rekordy świata polskich zawodniczek. Lucyna Kornobys z podwójnym sukcesem

Błysk formy biało-czerwonych na paralekkoatletycznym Grand Prix w Bydgoszczy. W silnie obsadzonej imprezie nasi zawodnicy ustanowili aż trzy rekordy świata.

Lucyna Kornobys
Lucyna Kornobys ma na swoim koncie już wiele sukcesów

Polska po raz pierwszy w historii była gospodarzem World Para Athletics Grand Prix. Do Bydgoszczy przyjechała światowa czołówka, a swoje ekipy przysłało aż 35 państw. Prawdziwą bohaterką mityngu w Bydgoszczy była Lucyna Kornobys. W piątek nasza reprezentantka pobiła rekord świata w rzucie dyskiem w kategorii F33. Polka zanotowała wynik 19,31 m.

Na tym jednak nie skończyły się sukcesy wicemistrzyni paraolimpijskiej. Dzień później Lucyna Kornobys ponownie pobiła rekord świata, tym razem w rzucie oszczepem. Rezultat naszej reprezentantki to 16,45 m. Rekord świata pobiła również Faustyna Kotłowska. Polka była najlepsza w rzucie oszczepem w kategorii F64. W sobotę nasza zawodniczka posłała oszczep na odległość 26,57 m.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News