Znajdź nas

TOP News

Wiemy z kim zagramy na EURO 2020! Będzie ciężko!

Odbyło się losowanie grup Mistrzostw Europy 2020! Polska trafiła do bardzo silnej grupy E. Pierwszy raz w historii na turnieju mistrzowskim zagramy z Hiszpanią.

losowanie euro 2020

Za nami losowanie grup Mistrzostw Europy 2020! Oczywiście reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka zagra na tym turnieju, po tym jak wygrała swoją grupę eliminacyjną. Przed losowanie nasza drużyn znalazł się w koszyku nr 2. Oznaczyło to, że możemy trafić m.in. na Anglię, Niemcy, Włochy czy też Hiszpanię. Losowanie było bardzo skomplikowane, z powodu nowej formy mistrzostw. Przypominamy, że z okazji 60-lecia EURO, turniej odbędzie się w sumie w 12 krajach na 12 stadionach.

Ostatecznie los sprawił, że reprezentacja Polski trafiła do grupy E z Hiszpanią, oraz zwycięzcą ścieżki B w barażach – czyli Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia. Oczywiście najtrudniejszym przeciwnikiem będzie La Roja, z którą tylko raz w historii udało nam się wygrać. Hiszpania to też mistrz Europy z 2008 i 2012 roku oraz mistrz Świata z 2010 roku. Do tego dochodzą jeszcze Szwedzi, którzy są zawsze groźni.

Polska swoje spotkania zagra w Bilbao (z Hiszpanią) oraz dwa spotkania w Dublinie.

Więcej w TOP News