Znajdź nas

TOP News

Polskie tenisistki stołowe w półfinale mistrzostw Europy! W ćwierćfinale nie dały szans Holenderkom!

Polskie tenisistki stołowe awansowały do półfinału drużynowych mistrzostw Europy. W ćwierćfinale Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor wyeliminowały 3:1 Holenderki.

Natalia Partyka, Li Qian i Natalia Bajor
Reprezentacja Polski zagra o medale /fot. fanpage Natalii Partyki/

Świetnie spisała się Li Qian. Indywidualna mistrzyni Europy wygrała oba swoje spotkania. Reprezentantka Polski pokonała 3:0 Britt Eerland, jak i Li Jie. Zwycięstwo zanotowała również najmłodsza w naszym zespole Natalia Bajor. Polka 3:0 pokonała Kim Vermaas. Swój mecz przegrała natomiast Natalia Partyka, która uległa 0:3 Li Jie.

Dzięki wygranej Polki zapewniły sobie już co najmniej brązowy medal, ponieważ na Drużynowych Mistrzostwach Europy nie rozgrywa się meczów o trzecie miejsce.

Teraz Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor czekają na rozstrzygnięcia w meczu Rumunia – Francja. Z triumfatorkami tego spotkania Polki jutro przedpołudniem zagrają w półfinale Drużynowych Mistrzostw Europy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News