Znajdź nas

TOP News

Leon wkracza do gry! Zadebiutuje za trzy tygodnie, potem pomoże w boju o Igrzyska!

Wilfredo Leon wreszcie zadebiutuje w reprezentacji Polski! Kubańczyk z polskim paszportem po raz pierwszy z orzełkiem na piersi wystąpi pod koniec lipca.

Leon i Vital Heynen
Vital Heynen wraz z Leonem /fot. PZPS/

O tym gdzie i kiedy zadebiutuje Wilfredo Leon spekulowano już od dawna. Teraz przyszło jednak potwierdzenie ze strony Polskiego Związki Piłki Siatkowej. Zawodnik w biało-czerwonych barwach wystąpi po raz pierwszy w dwumeczu z Holandią. Odbędzie się on w Opolu w dniach 27-28 lipca. Kilka dni wcześniej zakończy się jego karencja. Oznacza to również, że Wilfredo Leon będzie mógł pomóc reprezentacji Polski w walce o Igrzyska.


Wilfredo Leon przez kilka lat był ważnym ogniwem reprezentacji Kuby. Po kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Londynie zdecydował się jednak pożegnać z kadrą i wyjechać do Europy. W ten sposób siatkarz trafił do Zenitu Kazań. Jednak to z Polską związał swoją przyszłość. W naszym kraju ma żonę. Polskie obywatelstwo posiada od 2015 roku. Jak dotąd nie mógł występować jednak w biało-czerwonych barwach. Najpierw na przeszkodzie stał brak zgody ze strony kubańskiej federacji, a po jej uzyskaniu dwuletnia karencja nałożona przez FIVB za zmianę reprezentacji.

Wilfredo Leon to czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów, a także klubowy mistrz świata. W swoim dorobku ma także cztery tytuły mistrza Rosji.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News