Krzysztof Maksel z brązowym medalem w kolarstwie torowym!

Sobotnią rywalizację w Mińsku zakończyliśmy zmaganiami kolarzy torowych. Mieliśmy kilka szans na medal, ale tylko Krzysztof Maksel zameldował się na podium w wyścigu na 1 kilometr ze startu zatrzymanego.

Druga część dzisiejszej rywalizacji na Igrzyskach Europejskich w Mińsku odbywała się przede wszystkim na welodromie. W kolarstwie torowym znów mogliśmy się cieszyć z medalu. W wyścigu na dystansie 1 kilometra ze startu zatrzymanego Krzysztof Maksel zajął 3. miejsce z czasem 1:01,351. Powtórzył zatem wyczyn z porannej sesji eliminacyjnej, po której był również 3. O 0,2 sekundy wyprzedził go 2. w rywalizacji Włoch Francesco Lamon. Złoto wywalczył Czech Tomas Babek, który był szybszy od Polaka o ponad pół sekundy.

Spore nadzieje wiązaliśmy również ze startem Mateusza Rudyka w sprincie. Niestety reprezentant Polski odpadł najpierw w półfinale po przegranej z Holendrem Harriem Lavreysenem. Następnie nie dał rady w wyścigu o brąz z Rosjaninem Denisem Dmitriewem.

Pech również nie opuścił Szymona Krawczyka, który w wyścigu indywidualnym na 4 kilometry zajął 4. pozycję. W rywalizacji o brąz przegrał z Claudio Imhofem o ponad 3 sekundy. Nie najlepiej poszło kobietom. Nikola Sibiak nie przeszła 1. rundy sprintu. A Katarzyna Pawłowska nie ukończyła omnium.

W finale madisona Wojciech Pszczolarski i Szymon Krawczyk zajęli 9. miejsce. Jutro ostatni dzień walki o medale na Igrzyskach Europejskich 2019.