Znajdź nas

TOP News

Konrad Bukowiecki młodzieżowym mistrzem Europy, Klaudia Siciarz i Michał Sierocki ze srebrami

Nie tylko Ewa Swoboda stanęła dzisiaj na podium młodzieżowych mistrzostw Europy. W Gavle mistrzowski tytuł obronił też Konrad Bukowiecki. Wicemistrzami Europy zostali z kolei Klaudia Siciarz i Michał Sierocki.

Konrad Bukowiecki podczas Uniwersjady
Konrad Bukowiecki podczas Uniwersjady /fot. Paweł Skraba/

Konrad Bukowiecki był murowanym kandydatem do złota i z tego zadania wywiązał się najlepiej jak tylko potrafił. Polak mistrzowski tytuł zapewnił sobie pchnięciem na odległość 21,51 m. Drugie miejsce zajął Leonardo Fabbri, który zakończył zawody z wynikiem o nieco ponad metr krótszym. O dominacji Polaka niech świadczy fakt, że na cztery zaliczone pchnięcia aż trzy dałyby mu złoto. Konrad Bukowiecki ma ostatnio złote dni. W tym tygodniu wygrał też Uniwersjadę w Neapolu.

Świetnie w biegu na 100 metrów przez płotki spisała się Klaudia Siciarz. Polka do końca walczyła o mistrzostwo Europy i dopiero na ostatnich centymetrach musiała uznać wyższość Elviry Herman. Nasza zawodniczka ma jednak wielkie powody do radości. W finałowym biegu pobiła nie tylko swój rekord życiowy, ale wypełniła również minimum olimpijskie.

Dużą niespodziankę sprawił Michał Sierocki, startujący na 100 metrów przez płotki. Polak popisał się niesamowitym finiszem i na ostatnich centymetrach wyrwał sobie srebrny medal. Wynik 13,63 sek. to zarazem jego rekord życiowy. Wygrał Jason Joseph.

Po południu tytuł mistrzyni Europy obroniła Ewa Swoboda. Polka wygrała z czasem 11,15 sek. To jej najlepszy wynik w tym sezonie, a także wypełnienie minimum olimpijskiego.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News