Znajdź nas

TOP News

Kobayashi najlepszy, Dawid Kubacki piąty w Oberstdorfie

W pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni sezonu 2018/2018 zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki – piąte miejsce. Piotr Żyła był szósty, a Kamil Stoch ósmy. Dwudziestą szóstą pozycję zajął Jakub Wolny, zaś Stefan Hula i Jakub Wolny nie dostali się do drugiej serii.

Dawid Kubacki

W niedzielne popołudnie odbył się pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2018/2019. W Oberstdorfie zwyciężył Ryoyu Kobayashi. W pierwszej serii skoczył 138,5 metra i miał niecałe 3 punkty przewagi nad drugim Markusem Eisenbichlerem. W drugiej serii Markus skoczył 129 metrów, a Ryoyu wylądował dwa i pół metra bliżej. Jednak przewaga z pierwszej serii wystarczyła, aby Japończyk zwyciężył. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft.

Najlepszy z Polaków po pierwszej serii Piotr Żyła był na półmetku na czwartej pozycji. Niestety w drugiej serii skoczył „tylko” 126, 5 metra. To spowodowało, że spadł na szóstą pozycję.

Do drugiej serii awansowali również Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny. Lider naszej reprezentacji zajął ostatecznie ósme miejsce. Odrobinę lepszy był Dawid Kubacki, który zajął piąte miejsce i był najlepszym Polakiem w konkursie. Jakub Wolny zaprezentował się przyzwoicie i zajął dwudziestą szóstą pozycję.

W Sylwestra odbędą się kwalifikacje do noworocznego konkursu w Ga-Pa.

Nieszczęśliwie zakochany w sporcie od momentu narodzin. Współtwórca Magazynu Sportowiec. Redaktor Studenckiego Radia Egida. Ale przede wszystkim kibic.

Więcej w TOP News