Inne

Dominatory 2019: Kinga Dróżdż najlepszym parasportowcem! Kto jeszcze znalazł się na podium?

To była zacięta walka do ostatnich godzin. Ostatecznie jednak zwyciężyła Kinga Dróżdż i to do niej trafi SuperDominator dla najlepszego parasportowca roku.

Kinga Dróżdż

Kategoria „Parasport” była najbardziej rozbudowaną ze wszystkich. Nominowanych było w niej aż 21 sportowców, a dla najlepszego z nich przewidziano SuperDominatora. W ten sposób redakcja „Magazynu Sportowiec” w szczególny sposób chciała wyróżnić wysiłki sportowców z niepełnosprawnościami.

Najlepszym parasportowcem okazała się Kinga Dróżdż, która była jedną z rewelacji szermierczych plansz. W tym roku nasza zawodniczka wywalczyła wicemistrzostwo świata w szabli na wózkach. Odniosła też szereg sukcesów w Pucharze Świata.

Drugie miejsce zajęła drużyna niesłyszących pływaków. Julia Chmielewska, Julia Dragan, Artur Pióro i Konrad Powroźnik na mistrzostwach świata wywalczyli aż trzynaście medali, w tym trzy złote. Dzięki temu biało-czerwoni zajęli w klasyfikacji medalowej czwarte miejsce.

Na trzeciej lokacie sklasyfikowano Faustynę Kotłowską, która uzyskała bardzo duże wsparcie swoich fanów. Zawodniczka na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dubaju była najmłodszą w naszej ekipie. To jej jednak nie przeszkodziło w odniesieniu wielkich sukcesów. Wywalczyła brąz w rzucie dyskiem i srebro w pchnięciu kulą.

Tuż za podium znalazła się Barbara Bieganowska. W Dubaju biegaczka została mistrzynią świata w klasie T20. Piąte miejsce zajął kanadyjkarz Jakub Tokarz. Wielu już go skreśliło, ale on w tym roku udowodnił, że stać go na wiele i na mistrzostwach świata w Szeged wywalczył brązowy medal.

Szósta lokata przypadła Jackowi Czechowi, który na mistrzostwach świata w Londynie wypływał srebro na 50 metrów grzbietem w klasie S2. Na siódmej pozycji uplasowała się Karolina Kucharczyk. Zawodniczka na mistrzostwach świata w skoku w dal (klasa T20) zdeklasowała rywalki, pobiła rekord świata i została mistrzynią.

Czołową dziesiątkę uzupełnili tenisistka stołowa Natalia Partyka, reprezentacja Polski w amp futbolu, a także kolarka Renata Kałuża.