Znajdź nas

TOP News

Złoty finał mistrzostw Europy! Polki najszybsze w sztafecie

Piąty medal dla Polski na pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie. Ostatniego dnia zmagań w Glasgow złoto wywalczyła nasza kobieca sztafeta 4×50 metrów stylem zmiennym.

Katarzyna Wasick, Alicja Tchórz
Złote Polki /fot. Polski Związek Pływacki/

Polki wystąpiły w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz i Katarzyna Wasick. Wszystkie cztery pływaczki bardzo dobrze radziły sobie w startach indywidualnych, a Alicja Tchórz wywalczyła nawet brąz na 50 metrów stylem grzbietowym. Zwiastowało to duże emocje w rywalizacji sztafetowej. Tym bardziej, że Polki do finału weszły z czwartym czasem.

Sztafetę doskonale zaczęła Alicja Tchórz, która pokonała ten dystans w czasie 26,29 sek. Przed nią była jedynie Rosjanka Maria Kamieniewa i Francuzka Beryl Gastaldello. Kolejna do basenu wskoczyła Dominika Sztandera. I ona poradziła sobie doskonale, ustępując jedynie Włoszce Bernadett Pilato. Jako trzecia ruszyła najmłodsza w naszej ekipie Kornelia Fiedkiewicz. Nasza 18-latka przegrała wyraźnie z Włoszką Eleną di Liddo, a także dała się wyprzedzić Rosjance Arinie Surkowej. Odparła jednak atak Dunki Emillie Beckmann.

Decydująca była ostatnia zmiana. Na niej Polskę reprezentowała Katarzyna Wasick. 27-latka popłynęła fenomenalnie i wyprzedziła Włoszkę i Rosjankę. Później nie nie dała im żadnych szans na drugiej długości basenu. Tym samym biało-czerwone sięgnęły po mistrzostwo Europy. Ich czas 1:44,85 to nowy rekord Polski.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News