Znajdź nas

Polecamy

Koniec pięknej historii. Katarzyna Skowrońska-Dolata kończy karierę!

Legenda polskiej siatkówki Katarzyna Skowrońska-Dolata kończy karierę. „Myślę, że to jest idealny moment, by powiedzieć stop. Długo czekałam, by podjąć taką decyzję. Musiałam do tego dojrzeć” – wyznała dwukrotna mistrzyni Europy w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Katarzyna Skowrońska-Dolata

Katarzyna Skowrońska-Dolata to jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek, a przy tym jedna z najpopularniejszych. W 2003 i 2005 roku wraz z koleżankami wywalczyła tytuł mistrzyni Europy. Stanowiła wówczas trzon reprezentacji prowadzonej przez Andrzeja Niemczyka. Później Katarzyna Skowrońska-Dolata nie osiągnęła już takich sukcesów z kadrą. W 2008 roku wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, a w 2015 roku była w ekipie Jacka Nawrockiego, gdy ta sięgnęła po srebro Igrzysk Europejskich. Wkrótce później zakończyła reprezentacyjną karierę.

Siatkarka ma na swoim koncie również wiele sukcesów w piłce klubowej. W 2010 roku wywalczyła klubowe mistrzostwo świata. Trzykrotnie sięgnęła również po brąz Ligi Mistrzyń. Może pochwalić się również tytułami mistrzyni Włoch, Turcji, Azerbejdżanu i Chin. Nigdy nie zdobyła złota z polskim klubem. W ostatnim czasie z powodzeniem występowała w Brazylii.

Wydaje się, że mogłabym jeszcze przynajmniej dwa sezony grać na dobrym poziomie. Ale co jeszcze bym zdobyła? To, co miałam wywalczyć, już wywalczyłam. Spełniłam swoje marzenia. To jest więc idealny moment, by skończyć z siatkówką. Grając nadal, ryzykowałabym, że kolejny sezon nie byłby już taki cudowny” – powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy