Katarzyna Kawa z życiowym osiągnięciem! Polka w finale turnieju WTA w Jurmali!

Wielki sukces Katarzyny Kawy! Polska tenisistka awansowała do finału turnieju WTA w Jurmali.

Katarzyna Kawa po wygranej
Katarzyna Kawa

Turniej w Jurmali jest pierwszym z cyklu WTA, w którym bierze udział Polka. Katarzyna Kawa na Łotwie spisuje się jednak znakomicie. W dotychczasowych starciach straciła wyłącznie jednego seta. Dzięki temu nasza tenisistka awansowała do półfinału.

W walce o finał Katarzyna Kawa zmierzyła się ze znacznie wyżej notowaną Amerykanką Bernardą Perą. Rywalka zaczęła znakomicie, bo od przełamania i prowadzenia 2:0. Polki to jednak nie zniechęciło, a wręcz przeciwnie. Nasza zawodniczka wygrała sześc kolejnych gemów i wygrała seta 6:2 Druga partia była nieco bardziej zacięta. Po pięciu gemach Polka przegrywała 2:3, ale wtedy znów włączyła zmysł triumfatorki. Zwyciężyła cztery następne gemy i wygrała 6:3.

W finale Polka zmierzy się z wygraną z pary Anastasija Sevastova – Anastazja Potapowa.

Miłośnik mediów i sportu. Wychował się na koszykarskich popisach Michaela Jordana i okrzyku "hej, hej tu NBA". Współpracownik "Magazynu Sportowiec".