Znajdź nas

Analizy

Karl Geiger wciąż w grze o Kryształową Kulę. Bardzo ważny konkurs przed Dawidem Kubackim

Dawid Kubacki nie zdołał wyprzedzić Ryoyu Kobayashiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stratę do prowadzącego Stefana Krafta zmniejszył natomiast Karl Geiger.

Karl Geiger

Piątkowy konkurs Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie padł łupem Karla Geigera, który skakał zdecydowanie najdalej i najrówniej. Drugie miejsce zajął jego rodak Stephan Leyhe, a trzecie Austriak Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce znalazło się trzech Polaków. Szóste miejsce zajął Kamil Stoch, ósme Dawid Kubacki, a dziewiąte Piotr Żyła.

Zawody nie zmieniły kolejności miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Spowodowały jednak, że rywalizacja znowu nabierze rumieńców. Wicelider Karl Geiger odrobił do prowadzącego Stefana Krafta 40 punktów. Obecnie różnica między tymi zawodnikami wynosi 98 oczek. W związku z tym Niemiec pozostaje w grze w Kryształową Kulę.

Na trzecim miejscu pozostaje Ryoyu Kobayashi, który nie przyjechał do Rasnova. Japończyk zgromadził na swoim koncie 1045 punktów. Po piątkowym konkursie zbliżył się do niego Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld traci do Kobayashiego 28 punktów. Oznacza to, że Polak jutro nie może być niżej niż na dziewiątym miejscu, jeśli chce wskoczyć na trzecią lokatę w generalce.

Kamil Stoch jest piąty z dorobkiem 799 punktów. 21 oczek za nim plasuje się Norweg Marius Lindvik. Perspektywy na awans ma natomiast Piotr Żyła. Jest on dziesiąty, ale do dziewiątego Daniela Andre Tandego traci siedem punktów.

>> KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

  1. Stefan Kraft – 1333 pkt.
  2. Karl Geiger – 1235 pkt.
  3. Ryoyu Kobayashi – 1045 pkt.
  4. Dawid Kubacki – 1017 pkt.
  5. Kamil Stoch – 799 pkt. 
  6. Marius Lindvik – 778 pkt.
  7. Stephan Leyhe – 732 pkt.
  8. Peter Prevc – 600 pkt.
  9. Daniel Andre Tande – 561 pkt.
  10. Piotr Żyła – 555 pkt. 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Analizy