Kamil Stoch trzeci w Ruce! Wygrywa rewelacyjny Kobayashi!

Kolejne podium Kamila Stocha! Po wczorajszym drugim miejscu, tym razem trzykrotny mistrz olimpijski zajął w Ruce trzecią lokatę. Podobnie jak w sobotę najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który tym samym umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata.

Kamil Stoch trzeci w Ruce
Kolejne podium Kamila Stocha

Dzisiaj warunki atmosferyczne oszczędziły zawodników oraz organizatorów konkursu w Ruce. W pierwszej serii pojawiło się pięciu Polaków. Najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 136,5 metra był trzeci. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze szósty Piotr Żyła oraz dziesiąty Dawid Kubacki. Do drugiej serii awansował również siedemnasty Jakub Wolny. Niestety ta sztuka nie udała się Stefanowi Huli.

Po pierwszej części konkursu prowadził Ryoyu Kobayashi, który poleciał na oszałamiającą odległość 140 metrów. Kamil Stoch musiał odrobić prawie dziesięć punktów do Japończyka, jeżeli chciał myśleć o premierowym zwycięstwie w tym sezonie.

Druga odsłona to odrobinę lepsza próba Jakuba Wolnego, który skoczył 134 metrów i zajął ostatecznie trzynaste miejsce. W pobliżu uplasował się Dawid Kubacki, który po dwóch próbach znalazł się na dwunastej pozycji.

Ryoyu Kobayashi

Ryoyu Kobayashi w locie po kolejne zwycięstwo

Największe nadzieje mieliście oczywiście związane z Żyłą i Stochem. Ten pierwszy skoczył aż 139,5 metra i uplasował się na piątym miejscu. Zaś lider naszej drużyny Kamil Stoch  poleciał na odległość aż 144 metrów! Niestety jeszcze lepiej spisał się Andreas Wellinger, który skoczył półtora metrów dalej. Zawody wygrał niesamowity Japończyk Ryoyu Kobayashi, który który wylądował na 147,5 metrze.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Ryoyu Kobayashi, który w Ruce odniósł dwa zwycięstwa. Japończyk ma 260 punktów. Tuż za nim znajduje się dwóch Polaków – Kamil Stoch i Piotr Żyła. Kolejne zawody Pucharu Świata za tydzień w rosyjskim Niżnym Tagile.