Od sukcesu do sukcesu. Kaja Ziomek bardzo wysoko w Pucharze Świata!

Kolejny świetny występ Kai Ziomek. Po wczorajszym podium w sprincie drużynowym, 22-latka zajęła dziś świetne 7. miejsce na 500 metrów w Pucharze Świata w Nur-Sułtanie.

Kaja Ziomek

Choć sezon dopiero się zaczyna, to jak na razie Kaja Ziomek zasługuje na miano jednej z największych bohaterek naszej ekipy. Wczoraj 22-latka była ważnym ogniwem drużyny, która wywalczyła podium w sprincie drużynowym.

Dzisiaj Polka pojechała naprawdę znakomicie na 500 metrów, a jej czas 38,288 sek. pozwolił na zajęcie siódmego miejsca. Dostrzegalny jest też progres wynikowy, bo na poprzednim Pucharze Świata w Tomaszowie Mazowieckim Kaja Ziomek jechała jeszcze w grupie B. Zawody wygrała Rosjanka Angelina Golikova.

Do grupy A awansowała dzisiaj natomiast Andżelika Wójcik, także startująca na 500 metrów. Polka zapracowała sobie na to, zajmując na zapleczu elity trzecie miejsce.

Na 1000 metrów 15. miejsce zajął Artur Nogal. Dziesięć oczek niżej uplasował się Marcin Bachanek, z kolei Piotr Michalski był 32. Na morderczym dystansie 10000 metrów Szymon Palka był 13., a Artur Janicki 18. Obaj reprezentanci Polski ustanowili w tej konkurencji nowe życiówki.