Znajdź nas

TOP News

Ależ historia! Joanna Szwab i Kinga Rajda mistrzyniami Polski!

Kinga Rajda i Joanna Szwab mistrzyniami Polski w skokach narciarskich. To pierwsza taka sytuacja w historii naszych kobiecych skoków.

Joanna Szwab, Kinga Rajda
Medalistki mistrzostw Polski w skokach narciarskich /fot. PZN/

Po pierwszej serii zmagań na skoczni Skalite w Szczyrku prowadziła Kinga Rajda. Liderka naszej kadry wylądowała na 96 metrze i miała spory zapas punktowy nad rywalkami. Druga Joanna Szwab skoczyła trzy metry dalej i traciła do prowadzącej pięć punktów. Trzecia byłą Anna Twardosz, która uzyskała 91,5 metra.

W drugiej serii Joanna Szwab postawiła wszystko na jedną kartę i skoczyła 94 metry. Kinga Rajda odpowiedziała skokiem o dwa metry krótszym. W rezultacie obie zawodniczki zajęły pierwsze miejsce i zostały mistrzyniami Polski. Brąz dla Anny Twardosz.

Dla Kingi Rajdy i Joanny Szwab to drugie tytuły mistrzowskie w karierze.

W historii polskich skoków wcześniej tylko dwa razy zdarzył się triumf dwóch zawodników. W 1955 roku na Wielkiej Krokwi wygrali Antoni Wieczorek i Andrzej Gąsienica-Daniel. W 1999 roku letnimi mistrzami Polski na Średniej Krokwi zostali Adam Małysz i Robert Mateja.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News