Znajdź nas

TOP News

Nagły zwrot w sprawie! Mecz Jastrzębskiego Węgla jednak przełożony!

Ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów siatkarzy między Trentino Volley, a Jastrzębskim Węglem jednak przełożony! Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zmieniła ostatecznie zdanie w tej sprawie i przychyliła się do wniosku polskiego klubu.

Jastrzębski Węgiel
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla /fot. archiwum/

Jutro Jastrzębski Węgiel miał rozegrać w Trydencie mecz ćwierćfinałowy z Trentino Volley. W związku z szalejącą we Włoszech epidemią koronawirusa polski klub od kilku dni starał się o przełożeniu meczu na inny termin lub rozegranie go na neutralnym terenie. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) początkowo na to jednak nie chciała się zgodzić, tłumacząc że w Trydencie nie ma zagrożenia.

Mimo to siatkarze i działacze klubu zdecydowali się do Włoch nie jechać. „Sport jest ważny, ale zdrowie zawodników jest najważniejsze” – wyjaśniał prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. I przypominał, że polski Główny Inspektor Sanitarny odradza wyjazdów do Włoch.

Po tej decyzji polskiego klubu, zdanie zmienił CEV. Pod wpływem nacisków europejska centrala zgodziła się na przełożenie meczu Jastrzębskiego Węgla.

Nowy termin meczi nie jest znany. Rewanżowe spotkanie z Trentino jest zaplanowane na 12 marca.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News