Znajdź nas

TOP News

Jakub Majerski nie schodzi z podium. 19-latek pobił życiówkę i postraszył mistrza olimpijskiego

Dwa podia polskich pływaków na początek Pucharu Świata w Dausze. Szczególnie cieszy postawa Jakuba Majerskiego, dla którego to trzeci medal w tej edycji.

Jakub Majerski
Jakub Majerski /fot. FINA TV/

Jakub Majerski w tej edycji Pucharu Świata spisuje się bardzo dobrze. Miesiąc temu 19-latek zajął trzecie miejsce w Budapeszcie, a kilka dni później był już drugi w Berlinie. Teraz młody pływak, startujący na 100 metrów motylkiem znów wypadł świetnie. W Dausze najpierw wygrał eliminacje, pokonując tym samym wielce utytułowanego Chada Le Closa.

W finale reprezentant RPA był już najlepszy, ale Jakub Majerski przegrał z nim o zaledwie 0,41 sek. Wynik 52,11 to rekord życiowy naszego zawodnika. W historii polskiego pływania szybciej pływali jedynie Konrad Czerniak, Paweł Korzeniowski i Jan Świtkowski.

W Dausze z dobrej strony zaprezentowała się też Weronika Hallmann. Polka była trzecia na 200 metrów stylem klasycznym. 19-latka finiszowała z czasem 2:31,17. To jej pierwsze podium w Pucharze Świata. Wygrała Węgierka Eszter Bekesi.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News