Znajdź nas

TOP News

Pobiegli jak natchnieni. Jagoda Kibil i Daniel Pęk z medalami mistrzostw świata

Sukcesy polskich paraatletów na mistrzostwach świata w Dubaju. W sesji przedpołudniowej złoto wywalczyła Karolina Kucharczyk, po południu srebro i brąz dorzucili Jagoda Kibil i Daniel Pęk.

Jagoda Kibil na podium
Jagoda Kibil

Dzień zaczął się najlepiej jak tylko mógł, bo od mistrzostwa świata Karoliny Kucharczyk. Polka startująca w skoku w dal (T20) pokazała wielką klasę i wręcz zdeklasowała rywalki. Pobiła przy tym aż o siedem centymetrów swój rekord świata. W najlepszej próbie nasza zawodniczka uzyskała 6,21 m. >> CZYTAJ WIĘCEJ

Po południu za ciosem poszli pozostali nasi reprezentanci. W biegu na 200 metrów w klasie T35 srebro wywalczyła Jagoda Kibil. Polka jak zwykle pobiegła bardzo ambitnie i dość pewnie wbiegła na metę druga. To jej największy sukces w karierze. Wygrała Brytyjka Maria Lyle.

Brąz do worka z medalami dorzucił Daniel Pęk, rywalizujący na 1500 metrów w kategorii T20. Polak pobiegł szalenie ambitnie, a ostatnie trzysta metrów to pokaz jego heroicznej walki. Ostatecznie Pęk dotarł do mety trzeci za Rosjaninem Aleksandrem Rabotnitskiym i Portugalczykiem Sandro Patriciem Correią Baessą.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News