Świetny bieg Polek w Seefeld! Izabela Marcisz z kolejną wygraną, Karolina Kaleta najlepszą juniorką młodszą

Świetny występ polskich biegaczek w zawodach FIS w austriackim Seefeld. Bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym wygrała Izabela Marcisz. W gronie juniorów młodszych triumfowali Karolina Kaleta i Robert Bugara.

Izabela Marcisz
Nasze znakomite dziewczyny i ich trenerzy /fot. Justyna Kowalczyk/

Izabela Marcisz od początku tego sezonu pokazuje, że jest w dobrej formie. 19-latka regularnie staje na podium zawodów FIS, a ponadto zdobyła już pierwsze punkty Pucharu Świata. W Seefeld Polka była zdecydowanie najlepsza. Nasza juniorka pokonała dystans 5 kilometrów w czasie 14:33,9.

Drugie miejsce zajęła również trenująca pod okiem Justyny Kowalczyk i Aleksandra Wierietielnego Łotyszka Patricija Eiduka, a trzecie Niemka Nadine Hermann. Tę pierwszą Izabela Marcisz wyprzedziła o 19,2 sek., natomiast tę drugą o 26,8 sek.

Na ósmym miejscu w ogólnej klasyfikacji uplasowała się Weronika Kaleta. 20-latka straciła do Izabeli Marcisz 42,7 sek. Gdyby uwzględniać jednak wyłącznie seniorki, Weronika Kaleta zostałaby sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Na dziewiątej lokacie zawody ukończyła 19-letnia Magdalena Kobielusz, a na jedenastej 17-letnia Karolina Kaleta. Ta druga była przy tym najszybsza w gronie juniorek młodszych.

Panowie biegali na 10 kilometrów klasykiem. W ogólnej klasyfikacji najlepiej wypadł serwismen naszej kadry Mateusz Chowaniak, zajmując 20. lokatę. Oczko niżej uplasował się Robert Bugara. 17-latek był jednak najlepszym juniorem młodszym. Trzeci w tej kategorii wiekowej był Sebastian Bryja.