Znajdź nas

Artykuły

Izabela Marcisz poszła w ślady Justyny Kowalczyk. Powtórzyła jej osiągnięcie sprzed blisko dwóch dekad

Życiowy sukces Izabeli Marcisz. Polka została wicemistrzynią świata juniorek w sprincie stylem dowolnym. To wyjątkowo rzadki sukces w polskim narciarstwie.

Izabela Marcisz

Medal Izabeli Marcisz jest dopiero czwartym takim przypadkiem w historii polskich biegów narciarskich. Już samo to dowodzi, jak wielki sukces odniosła 19-latka w niemieckim Oberwiesenthal.

Izabela Marcisz wywalczyła srebro w sprincie stylem dowolnym. W tej samej konkurencji wicemistrzostwo świata juniorek 17 lat temu wybiegała Justyna Kowalczyk. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej miała wówczas 20 lat. Marcisz rocznikowo ma tyle samo.

Dla Justyny Kowalczyk srebro ze szwedzkiej miejscowości Solleftea było jedynym medalem juniorskiego czempionatu w karierze. Izabela Marcisz natomiast wciąż ma szanse na kolejne krążki.

Tak samo jak druga z liderek naszej kadry Monika Skinder. 18-latka w Oberwiesenthal pechowo odpadła w półfinale, ale z całą pewnością dostarczy nam na tych mistrzostwach jeszcze wiele radości. Zwłaszcza że mówimy o ubiegłorocznej wicemistrzyni świata juniorek w sprincie, ale stylem klasycznym.

>> POLSCY MEDALIŚCI MŚJ W BIEGACH NARCIARSKICH

Vuokatti 1992: Ryszard Łabaj – brąz na 10 km st. klasycznym

Solleftea 2003: Justyna Kowalczyk – srebro w sprincie st. dowolnym

Lahti 2019: Monika Skinder – srebro w sprincie st. klasycznym

Oberwiesenthal 2020: Izabela Marcisz – srebro w sprincie st. dowolnym

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły