Tego nie dokonała nawet Justyna Kowalczyk! Izabela Marcisz ma drugi medal mistrzostw świata juniorek!

Izabela Marcisz ma kolejny medal mistrzostw świata juniorek w Oberwiesenthal. Po srebrze w sprincie, teraz wywalczyła brąz w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym. To pierwsza Polka w historii, która zdobyła więcej niż jeden medal na imprezie tego typu.

Izabela Marcisz

Izabela Marcisz bieg rozpoczęła spokojnie, ale systematycznie przyspieszała im bliżej było mety. To jak się okazało była bardzo dobra strategia, bo nasza biegaczka włączyła się do walki o medale. Polka nie biegła co prawda tak szybko jak Norweżka Helene Marie Fossesholm i Niemka Lisa Lohmann, ale była w grze o brązowy medal. Aby go wywalczyć musiała stoczyć korespondencyjny pojedynek z Włoszką Emilie Jeantet.

Izabela Marcisz ostatecznie dobiegła do mety z czasem 14:12,2. Był to rezultat o 3,2 sekundy lepszy od Włoszki. Dzięki temu nasza zawodniczka sięgnęła po brązowy medal. Wygrała Norweżka Helene Marie Fossesholm, która pobiegła o 28,1 sek. szybciej niż Polka. Srebro dla Lisy Lohmann, z którą Izabela Marcisz przegrała o 15,7 sek.

W dzisiejszym biegu liczyliśmy też na dobry występ Moniki Skinder, która specjalizuje się w klasyku. Nasza zawodniczka bardzo mocno zaczęła i niestety na dystansie zaczęła sporo tracić. W rezultacie uplasowała się na przyzwoitej 12. lokacie. Do triumfatorki Skinder straciła równo 51 sekund. Karolina Kaleta była 46., Magdalena Kobielusz 53.

To drugi medal Polki na mistrzostwach świata juniorek w Oberwiesenthal. Przed dwoma dniami Izabela Marcisz sięgnęła bowiem po srebro w sprincie stylem dowolnym.