Znajdź nas

TOP News

Wielka sportowa impreza nad Wisłą. Kraków niemal na pewno zorganizuje Igrzyska Europejskie

Igrzyska Europejskie w 2023 roku niemal na pewno odbędą się w Krakowie. Polska kandydatura jest jedyną, jaka wpłynęła do Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Na oficjalne potwierdzenie trzeba będzie jednak poczekać do 22 czerwca.

Kraków zorganizuje Igrzyska Europejskie
Rynek w Krakowie /fot. Pko - Own work, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=344669/

Według założeń, Igrzyska Europejskie w 2023 roku mają odbywać się na terenie całej Małopolski, ale najważniejsze zawody rozegrane zostaną w Krakowie. Nie wiadomo jednak jakie dyscypliny mogłyby znaleźć się w programie imprezy.

Igrzyska Europejskie mają krótką historię. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Baku w 2015 roku. Zawodnicy rywalizowali wówczas w przeszło dwudziestu dyscyplinach, ale tylko nieliczne z nich miały najsilniejszą obsadę. Druga edycja rozpocznie się za dwa tygodnie w Mińsku, który przejął organizację po tym jak z przeprowadzenia imprezy zrezygnował Amsterdam. Rywalizacja odbędzie się w kilkunastu dyscyplinach, w tym takich jak beach soccer i sambo.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News