Znajdź nas

Polecamy

Mińsk przywitał sportowców z całego kontynentu. Rozpoczęły się Igrzyska Europejskie!

Mnóstwo folkloru i nawiązań do historii. W Mińsku odbyła się ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich.

european games, igrzyska europejskie
Igrzyska Europejskie - znicz

Ceremonię otwarcia Igrzysk Europejskich otworzył prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Chwilę później zapalono znicz. Zaszczytu tego dostąpiło siedmiu białoruskich sportowców, w tym czterokrotna mistrzyni olimpijska w biathlonie Daria Domraczewa i najlepsza sprinterka ateńskich Igrzysk Julija Nieściarenka. Wcześniej po stadionie Dynama przemaszerowały delegacje państw, biorących udział w imprezie. Polską flagę poniosła bokserka Sandra Drabik.

Igrzyska Europejskie potrwają przez 10 dni. Do stolicy Białorusi zjechało się około 4 tysiące sportowców, którzy będą walczyć o medale w 23 dyscyplinach. Polska reprezentowana jest przez 149 zawodników, ponieważ w ostatniej chwili z kadry wypadli gimnastycy Julia Fajfur i Filip Bucki. W wielu konkurencjach walka toczyć się będzie również o awans do Igrzysk Olimpijskich. Natomiast w judo, kajakarstwie oraz w męskim boksie na szali są tytuły mistrzów Europy.

W Mińsku zobaczymy następujące dyscypliny: łucznictwo, lekkoatletyka, badminton, koszykówka 3×3,beach soccer,  boks, kajakarstwo, kolarstwo, gimnastyka, judo, karate, tenis stołowy, strzelectwo, zapasy, sambo. Pierwsza edycja Igrzysk Europejskich odbyła się w 2015 roku w Baku. Natomiast w 2023 roku gospodarzem imprezy najpewniej zostanie Kraków, który jako jedyny ubiega się o organizację.

Nieszczęśliwie zakochany w sporcie od momentu narodzin. Współtwórca Magazynu Sportowiec. Redaktor Studenckiego Radia Egida. Ale przede wszystkim kibic.

Więcej w Polecamy