Inne

Dominatory 2019: Iga Świątek największą nadzieją polskiego sportu! Kto zajął kolejne miejsca?

To właśnie do nich może należeć przyszłość. Głosowanie czytelników oraz Kapituły wyłoniło największe nadzieje polskiego sportu. Dominatora w tej prestiżowej kategorii wywalczyła Iga Świątek.

Iga Świątek w starciu z Naomi Osaką

Iga Świątek ma dopiero 18 lat, ale w tym roku po raz kolejny udowodniła, że stać ją na wiele. Przykładem jest chociażby dojście do czwartej rundy French Open, eliminując po drodze mistrzynię olimpijską Monicę Puig. Nic zatem dziwnego, że plebiscyt wygrała z tak dużą przewagą.

Drugie miejsce zajęła siatkarka Magdalena Stysiak. O tym, że jest to zawodniczka z dużym potencjałem wiedzieliśmy, śledząc rozgrywki juniorskie. Jednak w tym roku potwierdziła to również w gronie najlepszych. Była mocnym punktem polskiej drużyny podczas mistrzostw Europy. Coraz lepsze recenzje zbiera też w Serie A.

Trzecią lokatę zajął Łukasz Gutkowski. Pięcioboista w tym roku wywalczył dwa medale młodzieżowych mistrzostw świata. Ponadto niespodziewanie – nawet dla samego siebie – zajął 6. miejsce na mistrzostwach Europy i zagwarantował sobie występ na Igrzyskach Olimpijskich. Zdaniem ekspertów jest to kandydat na czołowego pięcioboistę świata.

Na czwartej lokacie – ze stratą zaledwie 2,6 punktów do podium – została sklasyfikowana Anna Węgrzyn. Tenisistka stołowa jest pierwszą Polką w historii, która została mistrzynią Europy juniorek w grze pojedynczej. Wraz z siostrą bliźniaczką – także po raz pierwszy w historii – zdobyła brązowy medal w grze podwójnej na mistrzostwach świata juniorów.

Piątą pozycję zajęły Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska i Julia Olszewska. Nasze kajakarki – wraz z Małgorzatą Puławską (nie była nominowana ze względu na wiek – przyp. Red.) – zdobyły w tym roku złoto na młodzieżowych mistrzostwach świata i Europy. Udowodniły tym samym, że w przyszłości będą stanowić o sile polskiej czwórki.