Tej dziewczynie chłód niestraszny. Hanna Bakuniak wicemistrzynią świata w pływaniu lodowym

Pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata w pływaniu lodowym. W Bled srebro wywalczyła Hanna Bakuniak.

Hanna Bakuniak
Hanna Bakuniak /fot. fanpage Hanny Bakuniak/

Zawodnicy o medale mistrzostw świata rywalizują w słoweńskim Bled. Pływacy zmagają się nie tylko z rywalami, ale chłodem. Temperatura wody podczas startów wynosi około zera stopni Celsjusza. Polacy w pływaniu lodowym radzą sobie jednak od lat bardzo dobrze, stąd można było liczyć na to, że ze Słowenii wrócą z medalami. Pierwszy wywalczyła Hanna Bakuniak, startująca na dystansie 1000 metrów w stylu dowolnym.

Polka 1000 metrów przepłynęła w czasie 13:41,99. Pozwoliło jej to na wywalczenie srebrnego medalu. Hanna Bakuniak okazała się słabsza jedynie od Alisy Fatum. Niemka zwyciężyła ze znakomitym rezultatem 13:09,00. Trzecie miejsce zajęła Francuzka Marion Joffle z wynikiem 14:25,52. Ósma w tej konkurencji była inna Polka Wiktoria Lewandowska.

Najdłuższy dystans już za mną. Jedno marzenie spełnione, walczymy dalej” – napisała rozradowana Hanna Bakuniak.