Znajdź nas

TOP News

Medal wyszarpany o długość paznokcia. Filip Zaborowski z brązem Uniwersjady

Czwarty medal dla Polski na Uniwersjadzie w Neapolu. Brąz na 800 metrów stylem dowolnym wywalczył Filip Zaborowski.

Filip Zaborowski podczas Uniwersjady
Filip Zaborowski na mecie

Stawka jest bardzo wyrównana podejrzewam więc, że wyścig będzie bardzo zacięty” – prognozował wczoraj Filip Zaborowski. Pływak, który do finału 800 metrów wszedł z trzecim czasem, nie pomylił się w swej ocenie ani trochę.

Polak wyścig zaczął bardzo spokojnie. Po pierwszych stu metrach znajdował się w tyle stawki. Na kolejnych odcinkach sytuacja nie ulegała zmianie. Na półmetku Filip Zaborowski wciąż płynął z tyłu. Jak się okazało była to jednak bardzo dobra strategia. Mocne tempo narzucili z kolei Amerykanin Nicholas Norman i Rosjanin Anton Nikitin, którzy oderwali się od reszty stawki.

Im bliżej było mety tym coraz bardziej słabli zawodnicy wyprzedzający Polaka. Nasz zawodnik z kolei nadal płynął w swoim dobrym rytmie i powoli przesuwał się w klasyfikacji. Na sto metrów przed metą Filip Zaborowski był już trzeci. Na ostatnim odcinku bardzo ostro do walki o brąz włączył się jednak Matteo Lamberti. Polak odparł ten atak i o 0,02 sek. pokonał reprezentanta gospodarzy, sięgając po brąz. Złoto wywalczył Anton Nikitin, który zdecydowanie lepiej rozłożył siły od Nicholasa Normana.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News