Znajdź nas

TOP News

Ewa Swoboda z cennym triumfem i spadkiem na listach światowych

Ewa Swoboda wygrała prestiżowy cykl IAAF World Indoor Tour – halowy odpowiednik Diamentowej Ligi. W ostatnim mityngu cyklu Polka musiała zadowolić się jednak drugim miejscem, a także stratą pozycji liderki na listach światowych.

Ewa Swoboda w Duesseldorfie
Ewa Swoboda przed startem

Przed zawodami w Duesseldorfie Ewa Swoboda była już pewna końcowego triumfu całym cyklu. Stało się tak dzięki wygranym w Karlsruhe, Toruniu i Madrycie. Mimo to, start w Niemczech Polka potraktowała bardzo poważnie.

W finale mityngu nasza reprezentantka pobiegła bardzo dobrze, ale nie miała żadnych szans z Marie Josse Ta Lou. Iworyjka przebiegła 60 metrów w znakomitym czasie – 7,02. To najlepszy rezultat w tym sezonie. Dotychczasowa liderka list światowych Ewa Swoboda uzyskała 7,10 i musiała zadowolić się drugim miejscem. Była to pierwsza porażka naszej sprinterki od sierpnia. Za plecami Polki bieg ukończyła dwukrotna mistrzyni świata – Dafne Schippers.

>> WAŻNA WYGRANA

Ewa Swoboda wygrała IAAF World Indoor Tour jako czwarty reprezentant Polski w historii. W poprzednich latach triumfowali Adam Kszczot (dwukrotnie), Joanna Jóźwik i Piotr Lisek. Za zajęcie pierwszego miejsca w cyklu Ewa Swoboda otrzyma pokaźną nagrodę finansową, ale co istotniejsze dziką kartę na przyszłoroczne halowe mistrzostwa świata.

Nasza sprinterka szlifuje teraz formę przed halowymi mistrzostwami Europy w Glasgow. Zmagania zaplanowano na pierwszy weekend marca. Polka bez wątpienia będzie jedną z głównych faworytek do złotego medalu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News