Znajdź nas

TOP News

Europa docenia polskich lekkoatletów. Biało-czerwoni z szansami na prestiżowe tytuły

Polscy lekkoatleci docenieni przez European Athletics. Troje naszych reprezentantów ma szansę na tytuł zawodnika roku, natomiast dwoje rywalizuje o miano wschodzącej gwiazdy.

Ewa Swoboda z flagą

Europejska federacja lekkoatletyczna do walki o tytuł zawodnika roku nominowała Joannę Fiodorow (rzut młotem), a także Pawła Fajdka (także rzut młotem) oraz Marcina Lewandowskiego (1500 metrów).

Cała trójka ma na swoim koncie wielkie sukcesy w tym sezonie. Paweł Fajdek po raz czwarty z rzędu wywalczył tytuł mistrza świata, natomiast Marcin Lewandowski w wielkim stylu sięgnął po brąz na 1500 metrów przegrywając jedynie z afrykańską koalicją. Joanna Fiodorow pod nieobecność Anity Włodarczyk była natomiast najlepszą Europejką w konkursie młociarek na mistrzostwach świata. W Dausze zdobyła srebro.

Polscy lekkoatleci mogą zostać okrzyknięci także wschodzącymi gwiazdami europejskiej lekkoatletyki. Wśród kobiet nominowana została Ewa Swoboda. 22-latka w tym roku wyróżniała się zarówno w rywalizacji młodzieżowej, jak i seniorskiej. Polka została halową mistrzynią Europy na 60 metrów, a także młodzieżową mistrzynią Europy na 100 metrów. Najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia może stać się z kolei Cyprian Mrzygłód. Nasz oszczepnik w tym roku został młodzieżowym mistrzem Europy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News