Znajdź nas

Inne

Dominatory 2019: Półmetek głosowania czytelników! Zobacz kto otrzymał najwięcej głosów!

Jesteśmy już na półmetku głosowania czytelników w plebiscycie „Dominatory”. W poszczególnych kategoriach wyklarowali się już faworyci, ale w większości rywalizacji jest bardzo zacięta. Jak dotąd oddano już kilkanaście tysięcy głosów, a swoich faworytów można jeszcze wspierać do 15 grudnia.

Dominatory

W kategorii „Drużyna” jak dotąd prowadzi reprezentacja Polski w siatkówce. Trzeci zespół tegorocznych mistrzostw Europy ma jednak nieznaczną przewagę nad reprezentacją Polski w piłce sześcioosobowej, która w tym roku wywalczyła wicemistrzostwo świata.

W kategorii „Heros” rywalizacja jest bardzo zacięta, a różnice wynoszą zaledwie kilka głosów. Jak na razie prowadzi Robert Karaś, który nieznacznie wyprzedza Patrycję Bereznowską.

W kategorii „Motoryzacja i sporty powietrzne” rywalom powoli odjeżdża Bartosz Zmarzlik. Indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu wyprzedza Patrycję Pacak.

W czubie kategorii „Nadzieja” panuje duży ścisk. Na razie czytelnicy najchętniej głosowali na tenisistkę Igę Świątek. Dużo głosów otrzymały również kajakarki Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska i Julia Olszewska, a także siatkarka Magdalena Stysiak, judoczka Julia Kowalczyk, wioślarz Fabian Barański i biegaczka Natalia Kaczmarek. Pozostali nominowani tracą już coraz więcej.

W kategorii „Parasport” w czołówce praktycznie codziennie dochodzi do przetasowań. Na razie prowadzi mistrzyni Europy w tenisie stołowym Natalia Partyka. Niewielką stratę do niej mają jednak też szablistka Kinga Dróżdż, kajakarz Jakub Tokarz, biegaczka Barbara Bieganowska, skoczkini w dal Karolina Kucharczyk, miotaczka Faustyna Kotłowska, kolarka Anna Harkowska, a także pływacy Julia Dragan, Julia Chmielewska, Artur Pióro i Konrad Powroźnik. Zapowiada to emocje do samego końca.

W kategorii „Sporty halowe” również panuje duży ścisk. Na razie czytelnicy najczęściej oddawali swój głos na Aleksandrę Mirosław. Niewielką stratę do niej mają jednak tenisistki stołowe Li Qian, Natalia Bajor i Natalia Partyka, a także torowiec Mateusz Rudyk.

W kategorii „Sporty letnie” dominują lekkoatleci. Prowadzą jak dotąd Aniołki Matusińskiego. Ich przewaga nad drugim Pawłem Fajdkiem jest jednak niewielka.

W kategorii „Sporty przyszłości” rywalizacja jest niezwykle zacięta. Na razie jednak na prowadzeniu jest Dawid Godziek, który powoli powiększa przewagę nad Klaudią Hartmanis i Zofią Tułą.

W kategorii „Sporty walki” nie ma jak na razie wyraźnego lidera. Obecnie prowadzi Zofia Szawernowska. Blisko niej są szpadzistki, Ewa Pietrzykowska i Julia Kowalczyk.

W kategorii „Sporty wodne” na razie prowadzi mistrz świata w klasie Star Mateusz Kusznierewicz. Za naszym żeglarzem są dwie osady wioślarskie, a następnie nominaci reprezentujący kajakarstwo.

W kategorii „Sporty zimowe” powiększa się przewaga Kamila Stocha. W czołówce są też Dawid Kubacki, Natalia Maliszewska i Waldemar Stawowczyk.

W kategorii „TeamLider” długo prowadził przedstawiciel siatkówki. Jednak w ostatnich dniach nowym liderem został Robert Lewandowski. Przewaga naszego piłkarza systematycznie się powiększa.

W kategorii „Trener” wciąż prowadzi opiekun kadry siatkarzy Vital Heynen. Przewaga Belga z każdym dniem jednak maleje. Przybywa bowiem głosów Aleksandrowi Wojciechowskiemu, Tomaszowi Krykowi i Aleksandrowi Matusińskiemu.

W kategorii „Dziennikarz” na razie lideruje Jacek Laskowski, natomiast w kategorii „Ekspert” Sebastian Chmara.

Głosowanie czytelników w plebiscycie „Dominatory” potrwa do 15 grudnia. Codziennie można oddawać głosy na swoich faworytów na specjalnej platformie (KILKNIJ TUTAJ). Ponadto na sportowców należy też oddawać głosy poprzez lajki na facebooku (KILKNIJ TUTAJ). Przypominamy ponadto, że głosowanie czytelników będzie mieć wagę 40%. 60% ważyć będą głosy Kapituły.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Inne