Świetny występ polskich skoczków! Dawid Kubacki ponownie na podium!

Karl Geiger wygrał konkurs Pucharu Świata na normalnej skoczni w Predazzo. Znów na podium zameldował się Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce. Tuż za podium uplasowali się razem Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Dawid Kubacki

Na półmetku rywalizacji w czołówce panował wielki ścisk. Różnica między pierwszym Stefanem Kraftem, a czwartym Dawidem Kubackim wynosiła zaledwie 3,8 pkt. Austriak zapewnił sobie pierwszą lokatę odległością 103,5 metra. Znacznie dalej, bo 107 metrów, skoczył Karl Geiger. Lider Pucharu Świata dostał jednak niskie noty za lądowanie i musiał zadowolić się drugim miejsce. 0,1 pkt. za nim plasował się Kamil Stoch, który uzyskał 102 metry. Czwarty Dawid Kubacki lądował pół metra dalej.

Siódmy był Piotr Żyła z rezultatem 101 metrów. Do finału awansował jeszcze Stefan Hula, który poszybował na 96 metrów, dzięki czemu był 25. Odpadli Jakub Wolny i Maciej Kot. Odległości 97 m i 95 metrów dały im odpowiednio 33. i 36. pozycje.

W drugiej serii moc ponownie pokazał Karl Geiger. Niemiec skoczył 103,5 metra i tym razem nie miał problemów z lądowaniem. Tym samym pewnie wygrał, zwłaszcza że pozostali zawodnicy lądowali bliżej. Drugie miejsce ze stratą 4,7 pkt. zajął Stefan Kraft. W drugiej próbie Austriak uzyskał 101 metrów. Tyle samo osiągnął Dawid Kubacki, co pozwoliło mu utrzymać trzecią lokatę. Czwarte miejsce zajęli ex aequo Kamil Stoch i Piotr Żyła. Ten pierwszy skoczył 100 metrów, natomiast ten drugi 104 metry. Biało-czerwoni do Dawida Kubackiego stracili 0,9 pkt.

Stefan Hula w porównaniu do pierwszej serii poprawił się o pół metra, ale w klasyfikacji spadł na 28. pozycję.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Karl Geiger, który ma 120 punktów przewagi nad drugim Stefanem Kraftem i 164 nad trzecim Ryoyu Kobayashim. Dawid Kubacki i Kamil Stoch zachowali swoje pozycje. Zajmują kolejno czwarte i szóste miejsce. Rozdziela ich Norweg Marius Lindvik.