Znajdź nas

TOP News

Dawid Kubacki królem lata! Polak wygrał Letnie Grand Prix!

Dawid Kubacki wygrał Letnie Grand Prix! To jego drugi triumf w klasyfikacji końcowej cyklu. W ostatnich zawodach w Klingenthal Polak zajął piąte miejsce.

Dawid Kubacki na belce

Przed ostatnimi zawodami w Klingenthal sytuacja w klasyfikacji generalnej była korzystna dla Polaka. Dawid Kubacki był co prawda drugi, ale jego strata to Yukiya Sato wynosiła zaledwie dziesięć oczek. Co więcej nasz mistrz świata startował w czterech konkursach mniej od Japończyka.

Konkurs w Klingenthal odbywał się w trudnych, loteryjnych warunkach. W związku z tym jury zdecydowało o rozegraniu tylko jednej serii. W niej najlepszy okazał się Słoweniec Anze Lanisek, który skoczył 139,5 metra. Drugi miejsce zajął Marius Lindvik. Norweg poszybował aż na 148 metrów, co jest nowym letnim rekordem obiektu. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła z rezultatem 135 metrów. Dawid Kubacki konkurs ukończył na piątym miejscu po skoku na odległość 131,5 metra. Jego najgroźniejszy rywal Yukiya Sato był 11.

W czołowej „30” znaleźli się wszyscy nasi zawodnicy. Jakub Wolny zajął 7. miejsce z wynikiem 138 metrów. Na 129,5 metrze lądowali Klemens Murańka i Maciej Kot, zajmując kolejno 13. i 14. lokatę. Obok siebie uplasowali się też Kamil Stoch i Stefan Hula. Ten pierwszy był 25., a ten drugi 26.

Dawid Kubacki w Letnim Grand Prix triumfuje po raz drugi. Przed nim cykl wygrali jeszcze Maciej Kot oraz trzykrotnie Adam Małysz.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News