Znajdź nas

TOP News

Dawid Kubacki 7. raz z rzędu na podium PŚ! Wygrana w Titisee-Neustadt

Za nami sobotni konkurs w Titisee-Neustadt, w ramach Pucharu Świata oraz mini-turnieju Titisee-Neustadt 5. Sobotnią rywalizację wygrał Dawid Kubacki po dwóch fenomenalnych skokach!

dawid kubacki Titisee-Neustadt
Kubacki przed skokiem w Titisee-Neustadt

W sobotnim konkursie zaprezentowała się szóstka Polaków: Aleksander Zniszczoł , Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Niestety w drugiej serii awansowała tylko trójka z nich. Zniszczoł był 34. po skoku na 126 metrów. Na 40. pozycji uplasował się Stefan Hula – 123,5 metra, a na 46. miejscu znalazł się Kot po lądowaniu na 118 metrze.

Po pierwszej serii prowadził Dawid Kubacki, który jako jedyny w tej części zawodów przekroczył 140 metrów – skoczył 140,5 m. Miał 3 punkty przewagi nad Leyhe oraz 4,1 punktu nad Ryoyu Kobayashi. Kamil Stoch na półmetku był 8. (137,5 m), a Żyła był tuż przed nim (136 m).

W drugiej części rywalizacji Stoch skoczył 135,5 metra (po raz kolejny w tym sezonie w gorszych warunkach), co dało mu 8. miejsce. Piotr Żyła po locie na 134 metrów znalazł się na 9. pozycji, Bezpośredni rywale Dawida Kubackiego do zwycięstwa skakali daleko, ale to nic dla Dawida. Polak poleciał aż 141 metrów i 7-raz z rzędu znalazł się na podium Pucharu Świata! Drugi Kraft, trzeci Kobayashi. Kubacki jest też drugi w miniturnieju.

Więcej w TOP News