Artykuły

Dawid Kubacki zbiera cenne punkty. Polak umocnił się na trzecim miejscu w generalce

Dzięki piątkowemu zwycięstwu w Lahti Stefan Kraft umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata. Austriak wyprzedza Karla Geigera i Dawida Kubackiego.

Dawid Kubacki

Stefan Kraft zwycięstwo w Lahti zapewnił sobie dwoma skokami na odległość 129,5 metra. Na drugim miejscu konkurs ukończył Karl Geiger, który na Salpausselce poszybował na 128,5 metra i 130,5 metra. Podium uzupełnił Norweg Daniel Andre Tande z rezultatami 124,5 metra i 128 metrów.

Na piątej lokacie konkurs ukończył Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 126,5 metra oraz 127,5 metra. Tuż za nim został sklasyfikowany Dawid Kubacki, który poszybował na 127,5 metra, a także 126 metrów. Na odległym 14. miejscu uplasował się Ryoyu Kobayshi.

Dzięki wygranej Stefan Kraft umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak zgromadził w sumie 1533 punktów. Drugi ze stratą 138 punktów jest Niemiec Karl Geiger. To właśnie między tymi dwoma zawodnikami do końca będzie toczyć się walka o Kryształową Kulę.

Trzecią lokatę zajmuje Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld wykorzystał słabszy występ Ryoyu Kobayashiego i podwoił przewagę nad nim. Po dzisiejszym konkursie Polak ma 44 punkty więcej od Japończyka.

Piąty jest Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski nie liczy się już raczej w walce o podium Pucharu Świata. Polak traci do lidera 660 punktów, a do trzeciego Kubackiego 190 punktów. Stoch powiększył jednak do 39 punktów przewagę nad szóstym Mariusem Lindvikiem.