Znajdź nas

TOP News

Był nadzieją polskiego boksu, ale życie go przerosło. Dawid Kostecki nie żyje

Nie żyje Dawid „Cygan” Kostecki. Znany bokser targnął się na życie w warszawskim areszcie. Miał 38 lat.

Dawid Kostecki zmarł
Dawid Kostecki miał 38 lat /fot. fanpage Dawida Kosteckiego/

Dawid Kostecki targnął się na życie w celi. Reanimacja nie przyniosła efektu. Informację potwierdziła już Służba Więzienna. Jak podaje Onet.pl, były bokser nie stwarzał problemów wychowawczych ani nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnic samobójstwo.

Dawid Kostecki był jednym z najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy w XXI wieku, a w pewnym momencie należał nawet do czołówki bokserów w naszym kraju. Był między innymi młodzieżowym mistrzem świata federacji WBC w wadze półciężkiej. W zawodowym ringu stoczył 41 walk, z czego 39 wygrał.

Karierę boksera przerwały jego problemy z prawem. Dawid Kostecki wielokrotnie przebywał w więzieniu. Aktualnie odbywał karę 5,5 roku pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Wcześniej był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów czy czerpanie korzyści z nierządu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News