Znajdź nas

TOP News

Sensacyjna kandydatka do fotela ministra sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk zastąpi Witolda Bańkę?

Danuta Dmowska-Andrzejuk ma zostać nowym ministrem sportu – dowiedział się Onet. Nominacja mistrzyni świata ma zostać ogłoszona w czwartek.

Danuta Dmowska-Andrzejuk
/zdjęcie poglądowe/

O nominacji szpadzistki poinformował Onet. Dziennikarze portalu dowiedzieli się o tym z dwóch niezależnych źródeł. Nie udało im się jednak tego potwierdzić u samej zainteresowanej. Danuta Dmowska-Andrzejuk przez cały dzień nie odpowiadała na telefony ani na SMS-owe prośby o kontakt.

Rano w radiowych „Sygnałach dnia” szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówił, że wkrótce poznamy nazwisko nowego ministra sportu. Podkreślił, że będzie to kobieta i utytułowany sportowiec.

Do tej pory Danuta Dmowska-Andrzejuk nie pojawiała się na giełdzie nazwisk do objęcia stanowiska szefa resortu. Długi czas wydawało się, że Witolda Bańkę zastąpi Dagmara Gierasimiuk. Prezes Polskiego Związki Biathlonu postanowiła jednak nie skorzystać z propozycji. W gronie potencjalnych kandydatek wymieniano też rzeczniczkę Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Paulinę Malinowską-Kowalczyk, tyczkarkę Monikę Pyrek, pływaczkę Otylię Jędrzejczak, a nawet tenisistkę Agnieszkę Radwańskę.

Danuta Dmowska to jedna z bardziej utytułowanych polskich zawodniczek w XXI wieku. W 2005 roku odniosła swój największy sukces, zostając indywidualną mistrzynią w Lipsku. Cztery lata później w Antalyi wywalczyła srebro. Na swoim koncie ma również drużynowe mistrzostwo Europy z 2010 roku.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News