Brąz na zakończenie Igrzysk Europejskich! Daniel Staniszewski na podium w omnium

Igrzyska Europejskie 2019 zakończyliśmy kolejnym brązowym medalem. Zdobył go w omnium kolarz torowy Daniel Staniszewski!

kolarstwo torowe omnium daniel staniszewski

Cały występ Polaków na tegorocznych Igrzyskach Europejskich zapamiętamy wraz z kolorem brązowym. Ponieważ z 14 zdobytych medali, aż 10 było tego koloru. Ostatni krążek dla naszego kraju wywalczył kolarz torowy Daniel Staniszewski w omnium.

Polak rozpoczął rywalizację bardzo dobrze, ponieważ wygrał scratch. Podczas wyścigu tempowego zajął 6. miejsce i w klasyfikacji punktowej znalazł się na 3. pozycji, o którą walczył do samego końca. W wyścigu tempo i eliminacyjnym Polak cały czas trzymał się czołówki. Natomiast w ostatnim wyścigu punktowym wkradło się trochę nerwowości. Przez dłuższy czas Staniszewski miał tylko 2 punkty, ale pod koniec odrobił okrążenie i to wystarczyło, aby całe omnium zakończyć na najniższym stopniu podium. Srebro wywalczył Thiery Shir z Szwajcarii, a złoto Holender Jan Willem van Ship.

W keirinie Krzysztof Maksel, który wczoraj cieszył się z medalu, znów był bliski powtórzenia tego wyczynu. Niestety zajął pechowe dla sportowca 4. miejsce. W żeńskim madisonie duet Karolina Karasiewicz oraz Nikol Płosaj zajął 11. lokatę. Na 500 metrów Nikola Sibiak i Julita Jagodzińska również znalazły się tuż za pierwszą dziesiątką.

Występ kolarzy był ostatnim występem Polaków w Mińsku.