Znajdź nas

TOP News

Bartosz Kurek najlepszym siatkarzem w Europie!

Kolejny historyczny wieczór dla polskiej siatkówki. Podczas gali CEV w Budapeszcie Bartosz Kurek został uznany najlepszym siatkarzem Europy w 2018 roku. Tytuł najlepszego trenera powędrował z kolei do opiekuna biało-czerwonych Belga Vitala Heynena.

Bartosz Kurek podczas mistrzostw

Bartosz Kurek i Vital Heynen otrzymali wyróżnienia miesiąc po zakończeniu mistrzostw świata. Na turnieju w Bułgarii i we Włoszech reprezentacja Polski drugi raz z rzędu sięgnęła po złoty medal. W finałowym meczu biało-czerwoni wygrali 3:0 z Brazylią.

31-letni Bartosz Kurek w tym roku długi czas nie prezentował najwyższej formy. Po meczach Ligi Narodów pojawiły się nawet głosy, że Vital Heynen nie powinien powoływać go do kadry na mundial. Belg postawił jednak na swoim, a Kurek odpłacił mu się fantastyczną grą, zwłaszcza w ostatnich meczach turnieju. Grę polskiego siatkarza doceniła także światowa federacja, która uznała go MVP turnieju.

Bartosz Kurek jest pierwszym Polakiem nagrodzonym tytułem najlepszego siatkarza Europy. W przeszłości z tego wyróżnienia cieszyły się dwie Polki. W 2003 roku CEV nagrodziło Małgorzatę Glinkę, a dwa lata później Dorotę Świeniewicz.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News