Znajdź nas

TOP News

Duże osłabienie kadry siatkarzy w boju o Igrzyska! Bartosz Kurek nie wystąpi w Gdańsku

Poważne osłabienie reprezentacji Polski w siatkówce. Bartosz Kurek nie weźmie udziału w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Powodem jest kontuzją. Jako pierwszy poinformował o tym „Przegląd Sportowy”.

Bartosz Kurek podczas mistrzostw

Bartosz Kurek kontuzji nabawił się ponad dwa miesiące temu. MVP mistrzostw świata doznał poważnego urazu pleców. Z tego powodu nie dokończył sezonu ligowego. Przeszedł też operację mikrochirurgiczną kręgosłupa lędźwiowego.

Jeszcze w maju była nadzieja, że Bartosz Kurek wróci do reprezentacji na najważniejszy turniej sezonu. Teraz okazuje się, że rehabilitacja potrwa jeszcze kilka tygodni. „To przykra informacja, ale Bartek nie będzie mógł pomóc reprezentacji Polski w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich ani w mistrzostwach Europy. W ogóle nie wiadomo, czy w tym sezonie pojawi się na boisku w biało-czerwonej koszulce” – powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk, cytowany przez „Przegląd Sportowy”.

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku. Rywalami biało-czerwonych będą Tunezja, Słowenia i Francja. Awans zapewni sobie jedynie zwycięzca grupy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News