Polscy siatkarze wciąż bez straty seta. Tym razem pod biało-czerwoną potęgą ugięła się Kanada

Polscy siatkarze wciąż idą jak burza na Uniwersjadzie. W swoim czwartym meczu pewnie 3:0 pokonali Kanadę.

Jędrzej Gruszczyński, Bartłomiej Lemański i reprezentacja Polski

Podopieczni Pawła Woickiego przystępowali do meczu z Kanadą po jednym dniu przerwy. Wcześniej w turnieju bez straty seta pokonali Brazylię, Francję i Iran. Byli też zdecydowanym faworytem w starciu z ekipą Klonowego Liścia. Zwłaszcza że Kanadyjczycy wygrali na Uniwersjadzie w Neapolu tylko raz.

W pierwszym secie Polacy nie urządzili rywalom pogromu, ale cały czas kontrowali przebieg gry. Biało-czerwoni lepiej prezentowali się w ataku i w bloku. Dzięki temu wygrali całą partię 25:20. W drugiej odsłonie dominacja naszych siatkarzy była jeszcze bardziej widoczna. Po świetnej końcówce skończyło się wynikiem 25:16. Trzeci set również bez specjalnej historii. Polacy przeważali na parkiecie i triumfowali 25:18.

Biało-czerwoni już wcześniej zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. W nim rywalem będzie ekipa Tajwanu.