Znajdź nas

TOP News

Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski wicemistrzami świata!

Worek medalowy na mistrzostwach świata w Szeged rozpruty. W nieolimpijskiej konkurencji C2 na 200 metrów srebro wywalczyli Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski.

Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski w Szeged
Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski przed startem

Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski na zeszłorocznych mistrzostwach świata wywalczyli w tej konkurencji srebro. W Szeged byli zatem naturalnymi kandydatami do podium, zwłaszcza że pewnie wygrali wyścig eliminacyjny.

W finale od początku przewagę mieli Hiszpanie Alberto Pedrero i Pablo Grana. Nasi kanadyjkarze utrzymywali się jednak w czołówce, a w końcówce mocno nacisnęli liderów. Hiszpanie zdołali się obronić, natomiast Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski skończyli zmagania na drugim miejscu.

Niespełna pół godziny później Polacy wystartowali w mniej priorytetowym finale na 500 metrów. Tym razem mocy jednak już zabrakło, co poskutkowało ósmym miejscem. Wygrali Chińczycy Qian Li i Song Xing.

Szósta w C1 na 500 metrów była z kolei Magda Stanny. Wygrała Alena Nazdrowa. W K1 na 500 metrów dziewiąty był Przemysław Korsak. Najlepszy okazał się Tom Liebscher. W sesji przedpołudniowej szóste miejsce w paraolimpijskiej klasie KL3 zajęła Katarzyna Sobczak. Mistrzyni Europy tym samym zapewniła sobie kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News