Cztery medale w finale Pucharu Świata! Anna Puławska bohaterką naszej ekipy

Cztery medale polskich kajakarzy na zakończenie finałowych zawodów Pucharu Świata w Duisburgu. Znakomicie spisała się Anna Puławska, która dwukrotnie stanęła na podium.

Anna Puławska w Duisburgu była pierwsza i druga
Anna Puławska wygrała w Dusiburgu /fot. fanpage Anny Puławskiej/

W finale kobiecej jedynki na 500 metrów mieliśmy dwie reprezentantki Polski – Annę Puławską i Martę Walczykiewicz. Lepiej ruszyła wicemistrzyni olimpijska, ale później coraz szybciej płynęła Anna Puławska. 23-latka po zaciętej walce z pozostałymi rywalkami wygrała tę olimpijską konkurencję. Marta Walczykiewicz była w końcowym rozrachunku siódma.

To jednak nie był koniec przyjemnych chwil dla Anny Puławskiej. Kajakarka wraz z Karoliną Nają, Heleną Wiśniewską i Katarzyną Kołodziejczyk zajęły trzecie miejsce w czwórce na 500 metrów. Wygrały Niemki. Dwukrotnie na podium stała nie tylko Puławska, ale też Karolina Naja i Helena Wiśniewska. Zawodniczki poza czwórkami, były jeszcze drugie w dwójce na 200 metrów. Polski dorobek medalowy uzupełnili kanadyjkarze – Aleksander Kitewski i Norman Zezula. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce na 200 metrów.

Wczoraj w Duisburgu Polacy zajęli dwa miejsca na podium. Trzeci na 1000 metrów był kanadyjkarz Tomasz Kaczor. Drugie miejsce na 500 metrów zajęli natomiast Aleksander Kitewski i Norman Zezula.