Znajdź nas

Polecamy

Anna Harkowska wicemistrzynią świata w parakolarstwie, brąz dla pary Polak/Ładosz

Polski dzień na mistrzostwach świata w parakolarstwie w Emmen. W jeździe indywidualnej na czas srebro wywalczyła Anna Harkowska, startująca w klasie C5. W rywalizacji tandemów na najniższym stopniu podium stanęli Marcin Polak i Michał Ładosz.

Anna Harkowska
Anna Harkowska /fot. fanpage Anny Harkowskiej/

Zawodniczki w klasie C5 miały do przejechania niespełna 21 kilometrów. Anna Harkowska ten dystans pokonała w czasie 30 minut i 39 sekund. Pozwoliło to Polce w ostatecznym rozrachunku zająć drugie miejsce. Anna Harkowska do zwyciężczyni Saray Sotrey straciła około minuty. Brytyjka jest jednak kolarską hegemonką i od początku wydawała się być nie do pokonania.

Brąz w wyścigu tandemów na dystansie nieco ponad 31 kilometrów przypadł Marcinowi Polakowi i Michałowi Ładoszowi. Biało-czerwoni finiszowali z czasem 37 minut i 2 sekund. Wygrali Holendrzy Vincent Terr Schure i Timo Fransen. Polacy stracili do nich około 45 sekund. Dla Marcina Polaka i Michała Ładosza brąz jest powtórzeniem rezultatu z zeszłego roku.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy