Znajdź nas

TOP News

Anita Włodarczyk kontuzjowana. Nie pojedzie na mistrzostwa świata

Anita Włodarczyk nie wystąpi na mistrzostwach świata w Dausze. Jak poinformował „Przegląd Sportowy” dwukrotna mistrzyni olimpijska ma kontuzję kolana. Informację potwierdził już szef szkolenia PZLA Krzysztof Kęcki.

Najlepsi polscy sportowcy w historii - Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk na najwyższym stopniu podium Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro

Anita Włodarczyk nieźle rozpoczęła ten sezon. Polka miała wystartować w dobrze obsadzonym mityngu Zlata Tetra w Ostrawie, ale niespodziewanie zrezygnowała. Od tego momentu nasza zawodniczka nie wzięła udziału w żadnych zawodach.

Spekulacje przeciął e-mail, jaki wczoraj został wysłany przez trenera Krzysztofa Kaliszewskiego do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Szkoleniowiec poinformował w nim, że z powodu kontuzji Anita Włodarczyk rezygnuje ze szkolenia centralnego i przygotowań do mistrzostw świata w Dausze.

Co więcej, według „Przeglądu Sportowego” czterokrotna mistrzyni świata w najbliższych dniach przejdzie artroskopię kolana. Czasu na rekonwalescencję będzie jednak zbyt mało, aby wystąpić w Katarze. W zamian za to hegemonka światowego młota ma spokojnie zbierać siły do sezonu olimpijskiego.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News