Polscy alpejczycy na podium Pucharu Europy. Andrzej Szczęsny: Nie ma co wpadać w euforię, walczymy dalej

Sukcesy polskich paranarciarzy w Pucharze Europy w słowackiej miejscowości Jasna. Biało-czerwoni stanęli na podium w slalomie gigancie.

Andrzej Szczęsny
Andrzej Szczęsny /fot. fanpage Andrzeja Szczęsnego/

Trzecie miejsce w grupie narciarzy stojących zajął Andrzej Szczęsny. Polak swoje przejazdy kończył w ścisłej czołówce, co w ostatecznych rozrachunku pozwoliło mu na zajęcie trzeciej lokaty. Do zwycięzcy Słowaka Martina France nasz zawodnik stracił 5,67 sek. Drugie miejsce – również ze sporą przewagą nad Polakiem – zajął Islandczyk Hilmar Orvarsson. Jan Woźniak nie ukończył drugiego przejazdu.

Bardzo się cieszę z tego wyniku, ale nie ma co popadać w euforię. Walczymy dalej” – ocenił krótko swój występ Andrzej Szczęsny.

W tej samej konkurencji wśród kobiet na podium stanęła Zuzanna Karpiel. Polka uplasowała się na trzeciej lokacie. Wygrała Chorwatka Lucija Smetisko. Nasza zawodniczka straciła do niej przeszło 8 sekund. Druga była Słowaczka Natalia Mintalova.

W kategorii osób siedzących czwarte miejsce zajął Kamil Kaczmarek. Igor Sikorski nie ukończył drugiego przejazdu.