Znajdź nas

TOP News

Kolejny medal dla Polski w Glasgow! Alicja Tchórz z brązem mistrzostw Europy

Czwarty medal dla Polski na pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie. Brąz na 50 metrów stylem grzbietowym wywalczyła Alicja Tchórz.

Alicja Tchórz podczas zawodów

Alicja Tchórz w tej konkurencji broniła wicemistrzostwa sprzed dwóch lat. W Glasgow początkowo pływała dość zapobiegawczo i do finału weszła z siódmym czasem. Jednak na tym nie zamierzała poprzestać.

Polka świetnie zaczęła i mocne tempo utrzymała również po nawrocie. Ostatecznie Alicja Tchórz uplasowała się na trzeciej lokacie z czasem 26,16 sek. Wygrała Holenderka Kira Toussaint przed Francuzką Bery Gastaldello.

Tuż za podium uplasowała się nasza sztafeta mieszana 4×50 m stylem dowolnym. Z kolei szósty na 50 metrów motylkiem był Marcin Cieślak. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno sztafeta, jak i Cieślak pobili rekordy Polski.

Biało-czerwoni w Glasgow wywalczyli jak dotąd cztery medale. Mistrzem Europy na 200 metrów stylem grzbietowym został Radosław Kawęcki. Srebro wywalczyła męska sztafeta 4×50 metrów stylem dowolnym, natomiast brąz Marcin Cieślak na 100 metrów motylkiem.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News