Znajdź nas

Polecamy

Aleksandra Szutko mistrzynią Europy juniorek. Łukasz Czapla z brązem wśród seniorów

Sukcesy polskich strzelców na mistrzostwach Europy. We Wrocławiu Aleksandra Szutko została mistrzynią Europy juniorek, natomiast po brąz wśród seniorów sięgnął Łukasz Czapla.

Aleksandra Szutko
Aleksandra Szutko

Aleksandra Szutko sukces odniosła w konkurencji karabin pneumatyczny 10 metrów. Początek wrocławskiego czempionatu nie wskazywał jednak na taki scenariusz. Polka do finału awansowała z piątym wynikiem. Po pięciu strzelaniach nasza zawodniczka klasyfikowana była z kolei na siódmej lokacie. Później Aleksandra Szutko zaczęła jednak radzić sobie bardzo dobrze i przesunęła się na pozycję wiceliderki. Prowadziła Jade Bordet.

Polka długo przegrywała z Francuzką, ale w końcu na kilka rund przed końcem wyszła na prowadzenie. Po 20 strzałach było już wiadomo, że Aleksandra Szutko ma co najmniej brązowy medal. Nasza zawodniczka była bowiem liderką, a na placu boju pozostały tylko trzy zawodniczki.

Polska juniorka na tym jednak nie chciała poprzestać i awansowała do finału. Tam zmierzyła się z Jade Bordet. W przedostatniej serii Francuzka strzeliła 10,5. Aleksandra Szutko długo zwlekała z oddaniem strzału, ale w końcu trafiła w 10,6. Znalazła się zatem w bardzo komfortowej sytuacji. W ostatniej rundzie Bordet ustrzeliła 10,1, natomiast Polka 10,3. Tym samym Aleksandra Szutko została mistrzynią Europy juniorek. Nasza zawodniczka zgromadziła 248,8 pkt. Francuzka o 0,8 pkt. mniej.

W gronie seniorów brązowy medal w konkurencji strzelania do ruchomej tarczy 30+30 z 10 metrów wywalczył Łukasz Czapla. Polak w bezpośrednim pojedynku pokonał Ukraińca Ihora Kizyma. Złoto zdobył Szwed Emil Martinsson, który okazał się lepszy od Rosjanina Michaiła Azarenki.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy