Polecamy

Aleksandra Stach i Marcin Pochwała wicemistrzami świata w kajakarstwie górskim

Aleksandra Stach i Marcin Pochwała wicemistrzami świata w kajakarstwie górskim w konkurencji C2. To ich drugi wspólny medal światowego czempionatu

Aleksandra Stach i Marcin Pochwała
Aleksandra Stach i Marcin Pochwała /fot. Planet Canoe/

Aleksandra Stach i Marcin Pochwała w eliminacjach zajęli dziewiąte miejsce. W finałowej rozgrywce popłynęli jednak zdecydowanie lepiej. Na trasie zaliczyli jedynie dwa punkty karne i długo okupowali pierwsze miejsce. Polski mikst strącili dopiero Czesi Tereza Fiserova i Jakub Jane. Brąz zdobyli ich rodacy Veronika Vojtowa i Jan Masek.

Dla naszego duetu to kolejny duży sukces. Rok temu Aleksandra Stach i Marcin Pochwała zostali mistrzami świata w tej konkurencji. Niestety mikst w C2 nie jest w programie Igrzysk Olimpijskich.

Medal Aleksandry Stach i Marcina Pochwały jest drugim dla polskiej ekipy na tych mistrzostwach. Wcześniej brąz wywalczyła nasza drużyna w K1, startująca w składzie Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Krzysztof Majerczak. To jednak również konkurencja nieolimpijska.

Mistrzostwa świata w miejscowości La Seu d’Urgell nie były jednak dla naszych kajakarzy najlepsze. Głównym celem była walka o kwalifikacje olimpijską. To wywalczyli dla Polski jedynie Grzegorz Hedwig w C1 i Natalia Pacierpnik w K1. Na znacznie więcej liczyliśmy po panach, rywalizujących w kajakach. Tymczasem najwyżej sklasyfikowany Michał Pasiut był dopiero 38. Biało-czerwoni o dwie przepustki (jedna w C1 kobiet i jedna w K1 mężczyzn) będą walczyć w przyszłym roku na mistrzostwach Europy.