Znajdź nas

Polecamy

Kolejny tytuł do kolekcji. Aleksandra Mirosław mistrzynią Europy! [WIDEO]

Jest podwójną mistrzynią świata, teraz jest też mistrzynią Europy. Aleksandra Mirosław nie dała szans rywalkom we wspinaczce sportowej na czas.

Aleksandra Mirosław Rudzińska na zawodach we wspinaczce sportowej
Aleksandra Mirosław

Aleksandra Mirosław była zdecydowaną faworytką zmagań w Edynburgu i nie zawiodła. W finale Polka zdecydowanie pokonała Rosjankę Mariję Krasawinę. Czas naszej reprezentantki to 7,33 sek., natomiast jej rywalki 8,04 sek.

Blisko medalu była również Aleksandra Kałucka. Niestety Polka przegrała walkę o brązowy medal z Anouck Joubert. Różnica między tymi zawodniczkami wyniosła zaledwie 0,07 sek.

Szóste miejsce zajęła Patrycja Chudziak. Na 12. lokacie zawody ukończyła Anna Brożek, a oczko niżej uplasowała się Natalia Kałucka.

Wśród mężczyzn tym razem bez medalu. Broniący tytułu Marcin Dzieński został sklasyfikowany na 16. pozycji. Wygrał Władysław Deulin.

Wspinaczka sportowa w przyszłym roku zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich. Konkurencje takie jak wspinaczka na czas nie będą odbywać się oddzielnie, ale wejdą w skład tzw. kombinacji olimpijskiej. Kwalifikację olimpijską wywalczyła już Aleksandra Mirosław.

>> ALEKSANDRA MIROSŁAW W WALCE O ZŁOTO

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy